Mercedes-Benz

Yeni E-Serisi Coupé Tadında ve Güçlü

15.06.2016

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi modern, stil sahibi ve sportif görünümüyle dikkat çekiyor. Önceki model ile karşılaştırıldığında aks mesafesi 65 mm, uzunluğu ise 43 mm artan yeni E-Serisi, Mercedes-Benz’e özgü sedan oranlarına sadık bir tasarım ortaya koyuyor. Uzun motor kaputunun devamındaki eğimli tavan çizgisi ve arkaya doğru genişleyen omuz çizgisi coupé tadında bir silueti beraberinde getiriyor. Kısa ön ve arka uzantılar ile uzun aks mesafesi kadar büyük tekerlekleri çevreleyen dolgun çamurluklar ve yay şeklindeki yan tasarım çizgisi, yeni Mercedes-Benz E-Serisi’ne son derece karakteristik ve bir o kadar da heyecan uyandıran bir görünüm kazandırıyor. Tüm bu ayrıntılarla yeni E-Serisi, güncel Mercedes-Benz tasarım felsefesi olan “duyusal saflık” kavramına uygun bir mimari ortaya koyuyor.
Tasarım ve donanım paketine bağlı olarak E-Serisi’nin ön tasarımı farklılık gösteriyor. EXCLUSIVE tasarım konseptinde motor kaputunun üzerine konumlandırılan ‘Yıldız’ ile klasik Mercedes-Benz ızgarası kullanılıyor. Avantgarde ve AMG tasarım konseptleri daha sportif bir ön ızgaraya sahip ve daha büyük bir "Yıldız" ızgaranın merkezinde kendine yer buluyor.
Ön tasarım kadar aracın arka tasarımı da güçlü ve E-Serisi’ne özel bir görünüm sunuyor. Önden arkaya doğru genişleyen ve arka çamurluk hizasında iyice belirginleşen omuz çizgisi güçlü, aynı zamanda karakteristik bir görünüm kazandırıyor. Gövdenin tasarımıyla uyum içerisindeki tek parça arka aydınlatma grubu E-Serisi’nin güçlü ve dinamik tasarımına vurgu yaparken, aynı zamanda onun Mercedes-Benz ailesinin bir üyesi olduğunu vurguluyor.
Otomobil yeniden icat edildi: DRIVE PILOT
Otonom sürüşe giden yolda bir kilometre taşı olan ve isteğe bağlı donanım kapsamında olan DRIVE PILOT sistemi ile yeni E-Serisi, her türlü yol koşulunda (otoyollar, şehirler arası yollar ve şehir içi) sadece önde giden araca doğru olan mesafeyi otomatik olarak korumakla kalmıyor, aynı zamanda 210 km/saat hıza kadar şeritte kalarak onları takip edebiliyor. DISTRONIC mesafe koruma donanımının da yardımıyla sürücüler, normal sürüşte fren yaparak veya gaz vererek müdahale etmek zorunda kalmıyorlar. Ayrıca manevra yaparken, hatta virajlarda, belirgin şekilde desteklendiği için sürücünün yükü hafifliyor.