Mercedes-Benz

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi Lansmanı Gülsoy Otomotivde

15.06.2016

• Lüks segmentte yepyeni standartlar belirleyen yeni Mercedes-Benz E-Serisi teknolojik özellikleri ile otomotiv dünyasında yeni bir dönem başlatıyor.
• Hafif yapı prensibi ile üretilen ve sınıfının en iyi aerodinamik değerlerlerine sahip olan yeni E-Serisi’nde sunulan yeni dizel motor seçeneği sınıfının en iyi yakıt verimliliği değerini beraberinde getiriyor.
• Sınıfının en akıllı sedanı olarak tanımlanan yeni Mercedes-Benz E-Serisi, 10 Mayıs 2016 tarihi itibariyle Türkiye’de Gülsoy Otomotivde satışa sunulmaya başlanmış olup, yeni aracın lansmanı 24 Mayıs 2016 tarihinde Mercedes-Benz Türk A.Ş. bayi Gülsoy Otomotiv Florya Showroomda gerçekleşti.
Mercedes-Benz, yeni E-Serisi ile geleceğe giden yolda çok önemli bir adım atarak yepyeni bir tasarıma ve birçok teknolojik yeniliğe sahip olan aracın 10. neslini otomobil dünyasına sundu. Sınıfına yeni standartlar getiren yeni E-Serisi, segmentinin en akıllı sedanı olarak tanımlanıyor. Sahip olduğu teknolojik yenilikler bugüne kadar benzeri görülmemiş bir konfor ve güvenlik seviyesi sunarken aynı zamanda sürücünün yükünü hafifletmeye yönelik çözümlere tamamen yeni bir boyut kazandırıyor. Yeni E-Serisi’ndeki bilgi ve eğlence sistemi ile kumanda sistemleri ise tamamen yeni bir deneyim sunuyor. Hafif yapı prensibi ile üretilen ve sınıfının en iyi aerodinamik değerlerlerine sahip olan yeni E-Serisi’nde sunulan yeni dizel motor seçeneği sınıfının en yüksek yakıt verimliliği değerini beraberinde getiriyor. İsteğe bağlı olarak sunulan yeni çok odacıklı havalı süspansiyon AIR BODY CONTROL, kusursuz yol konforu ve sürüş dinamiği sunuyor.